Zwiedzanie Wrocławia

Jeśli turystyka, to coraz częściej zagraniczna. Jednak, dlaczego nie zacząć odkrywać uroków Polski? Szczególnie jeśli mamy do dyspozycji tylko na przykład weekend. Jednym z ciekawszych i wartych zobaczenia miast w Polsce jest Wrocław. Co tu najlepiej zwiedzić?  

Ostrów Tumski 

Jednym z wartych zobaczenia miejsc jest Ostrów Tumski. Jest to najstarsza część miasta. Pochodzi z X wieku. Dlatego również to właśnie w tej części miasta znajdziemy najwięcej obiektów zabytkowych. Na jakie zabytki warto zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim koniecznie musimy zobaczyć Archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Uważana jest ona za pierwszą świątynię na ziemiach polskich, która została wykonana w stylu gotyckim w pełni. Mówi się, że jest matką kościołów śląskich. Dlaczego jest to jeszcze ciekawe miejsce? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na architekturę. To prawdziwa perła. Niezwykle wykonana i fantastycznie zdobiona. Dodatkowo to właśnie tu spotkamy największe organy w Polsce i mamy możliwość ich posłuchać. 

Ponadto warto zajrzeć do kościoła świętego Idziego, który jest najstarszym z wrocławskich kościołów. Nie możemy również przejść obojętnie obok Muzeum Archidiecezjalnego. Dlaczego? Otóż w jego zbiorach znajduje się Księga Henrykowska. Co jest w tym wyjątkowego? Księga zawiera pierwsze zdanie, jakie zostało zapisane w języku polskim. Jakie to zdanie? Jeśli tam zajrzysz, to będziesz wiedzieć.  

Dodatkowo dla miłośników przyrody w tej części Wrocławia znajdziemy kolejną atrakcję. Jest to ogród botaniczny. Bogactwo gatunkowe flory i fauny, to coś, co zachwyci każdego. Warto zobaczyć to miejsce.  

Rynek Wrocławski 

Z Ostrowa przenieśmy się na rynek we Wrocławiu. Jest to bardzo popularne miejsce wśród turystów, a nawet można powiedzieć, że najpopularniejsze. Starówka jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Dodatkowo rynek plasuje się na trzecim miejscu wielkości wśród rynków w miastach polskich.  

Znajdziemy tu zabytkową architekturę w imponujących ilościach i o niezwykłych walorach estetycznych. Rynek otoczony jest blisko 60 kamienicami, które mają status obiektu zabytkowego. Jednak najcenniejsze jest to, co w sercu rynku, czyli stary ratusz. Jest to największy i najstarszy ratusz na terenie Polski.  

Wrocław jest miastem, które naprawdę warto odwiedzić. Znajdziemy tu wiele miejsc, które niewątpliwie nas urzekną.