Czas na urlop – Kołobrzeg

Czas pędzi jak szalony, wszyscy się spieszą, ciągle muszą coś załatwiać i prawie nigdy nie mają czasu dla siebie. W końcu kiedy zaczyna się wymarzony urlop i mamy wielką chęć wybrać się gdzieś poza rodzinne strony, pojawia się problem z decyzją gdzie można by pojechać żeby jak najlepiej wykorzystać dany nam czas oraz móc w pełni wypocząć od codziennego nudnego życia.

Przedstawiamy Kołobrzeg – bajeczną miejscowość w województwie pomorskim, która z pewnością zasługuje na uwagę podczas przemyśleń w sprawie wyjazdu na urlop. Jest to miasto wyjątkowo urokliwe, bo któż pogardziłby morzem, jasnymi plażami i zalesionymi wydmami? Dodatkowo Kołobrzeg posiada wspaniały polodowcowy krajobraz ze wzniesieniami morenowymi, nizinami w pradolinach lodowcowych rzek i przymorskim jeziorze. Okazji do pluskania się w chłodnej wodzie wśród ogólnego, letniego ciepła będzie z pewnością wiele! Ale gdzie konkretnie warto się udać, aby odpocząć i się zrelaksować? Oto kilka miejsc w Kołobrzegu naprawdę wartych uwagi:

• Latarnia w Kołobrzegu – to na niej po raz pierwszy zapalone zostało światło użyte w tym mieście w celach nawigacyjnych (1666 r.). Obecnie jest dostępna do zwiedzania, wewnątrz znajdują się kręte schody, a przy nich rozmaite morskie muszle i inne rzeczy z tym związane. Koszt biletów wynosi 6 – 8 zł.

• Miasto Myszy – czyli świetna atrakcja głównie dla dzieci, ale też dla zainteresowanych tymi małymi zwierzątkami dorosłych. Jest to jedyne takie zoo na świecie, całość wygląda naprawdę fascynująco. Znajdują się tam pomieszczenia o różnej tematyce, do których przechodzi się korytarzami, wszędzie można obserwować te urocze gryzonie podczas zabawy na przykład w… mysiej dżungli!

• Ratusz Miejski – jeśli nie jesteś zainteresowany myszkami, możesz wybrać się na zwiedzanie Ratusza Miejskiego. Od wieków ten zamek był wizytówką miasta jako siedziba rady miejskiej. Warta uwagi jest szczególnie jego architektura. Dobrze wiedzieć, że był to w dawnych czasach budynek prestiżowy, świadczący o ambicjach miasta.

• Plaża Centralna – bezpieczne kąpieliska, zbawienne w czasie upałów.

Kołobrzeg to idealne miejsce na odpoczynek od szarej rzeczywistości. Atrakcji turystycznych jest tam naprawdę dużo, a turystom nie grozi nuda. Nie zwlekaj i spełniij swoje urlopowe marzenia już dziś!