Najlepsze gry przeglądarkowe

Dotychczas gry przeglądarkowe traktowane były po macoszemu przez większość graczy. Wiele z nich oferowała uproszczony model rozgrywki, pozbawiony złożoności charakterystycznej dla gier komputerowych i konsolowych. Jednak rozwój branży poskutkował wieloma fantastycznymi grami przeglądarkowymi które przełamują ten stereotyp. Wszak obecnie gry przeglądarkowe to nie tylko monotonne płytkie clickery, lecz też prawdziwie dojrzałe dzieła. Przyjrzyjmy się wybranym tytułom.

Forge of Empires

Forge of Empires to szalenie popularna już od wielu lat produkcja należąca do gatunku strategiczne gry przeglądarkowe. Rozgrywka polega na skomplikowanej rozbudowie miasta. Gracz zaczyna w epoce kamienia łupanego, aby poprzez kolejne epoki zbudować tętniącą życiem ogromną metropolię. Aby tego dokonać ulepszamy niezbędne technologię, prowadzimy handel z innymi graczami. Gra nawiązuje do znanych pecetowych strategii takich jak Anno czy Cywilizacja, twórczo przetwarzając specyfikę takich gier na język takiego gatunku jak gry przeglądarkowe.

Elvenar

Elvenar to przeglądarkowa gra strategiczna osadzona w uniwersum fantastycznym. Możemy stanąć po stronie ludzi, albo tajemniczych elfów. Grając wskazaną rasą rozbudowujemy swoją osadę rywalizując z innymi graczami. Wybór frakcji istotnie determinuje dalszą rozgrywkę wpływając na dostępne technologie i styl gry. W grze napotykamy liczne zadania fabularne, które czynią zabawę jeszcze bardziej ekscytującą. Jest to gra przeglądarkowa z pewnością warta polecenia wszystkim zafascynowanym fantastyką graczom.

Game of Thrones

Game of Thrones Winter is Coming jest grą przeglądarkową opartą o słynne książkowo-serialowe uniwersum Gry o Tron. Wcielając się w bohaterów znanych z kart książek, bądź odcinków serialu, prowadzimy emocjonujące bitwy, dowodzimy jednostkami. Istotnym elementem rozgrywki jest obrona zamku przed hordami nacierającego przeciwnika. Ważnym elementem produkcji są potyczki z innymi graczami z całego świata. Stylem rozgrywki gra nawiązuje do znanych RTSów, ale także do gier typu MOBA.