Czas na urlop Międzyzdroje

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie zaplanować tegoroczny urlop i od miesięcy wertujecie katalogi biur podróży w poszukiwaniu najlepszego, najciekawszego i najatrakcyjniejszego miejsca nad polskim morzem proponuję przerwać to jakże absorbujące zajęcie! Odpowiedź jest tylko jedna! Czas na urlop w Międzyzdrojach – letniej stolicy Polski położonej nad Zatoką Pomorską na największej polskiej wyspie Wolin! Słońce i ciepły Bałtyk gwarantowane!

Jeśli zdecydujemy się na urlop w tym nadmorskim kurorcie możemy być pewni, że nie grozi nam tu nuda. Wakacyjny pobyt w Międzyzdrojach pozwoli zregenerować siły i dostarczy moc atrakcji bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami natury, czy fanatykami aktywnych rozrywek. To co wyróżnia to cud urody letnisko i jest jego wizytówką to jedna z najpiękniejszych nadmorskich piaszczystych plaż położona w otoczeniu klifowych wzgórz i rozciągająca się w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego, ładne molo będące przystanią morską, z której odbywają się rejsy do Świnoujścia i niemieckich portów Uznam, zadbane kąpieliska oraz spokój nadmorskiego lasu i czyste powietrze.
Międzyzdroje to różnorodność bazy noclegowej i gastronomicznej, możliwość wypoczynku aktywnego, liczne atrakcje turystyczne, bogactwo imprez oraz wszelkie rozrywki, które pozwolą nam „przetrwać” w czasie niepogody. To właśnie tu na początku lipca, za sprawą Festiwalu Gwiazd, miasto zmienia się w tętniącą życiem destylację, a w Alei Gwiazd możemy spotkać osobistości polskiej sceny kulturalnej.

Promenady Gwiazd
Kiedy znudzi się nam plażowanie na przedłużeniu słynnej Promenady Gwiazd znajdziemy Planetarium oraz najstarsze w Polsce Muzeum Figur Woskowych z około 100 figurami woskowymi postaci m.in.: Leonarda da Vinci, Eltona Johna, Awatara, czy Shreka. Warto zajrzeć także do Bałtyckiego Parku Miniatur, w którym prezentowane są najciekawsze zabytki i latarnie morskie w skali 1:25 pochodzące z krajów leżących nad Morzem Bałtyckim oraz do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego i zagrody pokazowej żubrów.