Co warto zobaczyć w Trójmieście?

Co warto zobaczyć w Trójmieście?

Trójmiasto to nazwa obejmująca trzy zlokalizowane obok siebie miasta – Gdańsk, Sopot i Gdynię. Trójmiasto od 2007 roku przestało być wyłącznie określeniem potocznym i stało się obszarem udokumentowanym za pomocą podpisanej wówczas Kart Trójmiasta. Z całą pewnością należy przyznać, że jest to miejsce przyciągające każdego roku setki tysięcy turystów, którzy nie mogą narzekać na brak atrakcji czy miejsc do zwiedzania.

Trójmiasto – co warto zobaczyć?

Pod względem ilości zabytków w Trójmieście, Gdańsk nie ma sobie równych. jest to piękne miasto kupieckie o średniowiecznych korzeniach, w którym w szczególności warto zobaczyć słynną Bazylikę Mariacką. Jest to największa gotycka bazylika ceglana w Europie, która zachwyca swoim monumentalizmem. Symbolem Gdańska jest również położony nad Motławą Żuraw oraz Westerplatte. Pomiędzy poszczególnymi punktami wartymi zobaczenia w Gdańsku, można poruszać się statkami wycieczkowymi, co dodatkowo uatrakcyjnia pobyt w mieście.

Osoby przybywające do Sopotu nie powinni odpuścić sobie zwiedzania słynnego molo, będącego największym tego typu obiektem w Europie. Miłośnicy kultury nie mogą także ominąć Opery Leśnej, która co roku gości gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

W Gdyni każdy turysta powinien zobaczyć Skwer Kościuszki, czyli nadmorski deptak z szeregiem kawiarni i restauracji. Przedłużeniem skweru jest tzw. Molo Południowe, gdzie równie miło można spędzić wolny czas. Ciekawym miejscem na rodzinną wyprawę jest Akwarium Morskie, które jest prawdziwym podwodnym ogrodem zoologicznym.

Transport w Trójmieście

Poruszanie się po Trójmieście nie powinno sprawiać żadnego problemu, nawet jeśli nie posiadamy własnego samochodu. Pomiędzy poszczególnymi punktami Trójmiasta kursują liczne tramwaje oraz autobusy, a także specjalne linie nocne. Oprócz tego zwiedzający mają do dyspozycji SKM, czyli Szybką Kolej Miejską oferująca bilety na przejazdy pociągami w promocyjnych cenach, dzięki której na pewno nie wpadniemy w korki nawet w godzinach szczytu.