Chorwacja doskonałe miejsce na urlop

Chorwacja doskonałe miejsce na urlop

Chorwacja jest krajem niezwykłym i urozmaiconym zarówno ze względu na krajobraz ale też kulturę. Chorwacja jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu ze względu na ukształtowanie terenu, położenie w strefie wybrzeża adriatyckiego, a jednocześnie w obszarze kontynentalnym sprawia, że znaleźć tutaj można zarówno piękne plaże, egzotyczne rośliny oraz lazurowe morze a co za tym idzie zapierające dech w piersi zachody słońca.

Wybierając się na urlop do Chorwacji należy pamiętać, że wakacyjna oferta atrakcji jest niezmiernie bogata i zaspokoi oczekiwania turystów nastawionych zarówno na zwiedzanie historycznych zabytków, monumentów katedralnych i zacisznych średniowiecznych kościółków. Znajdziemy tutaj również urokliwe kamienne uliczki oraz rozległe place. Dla osób preferujących bardziej aktywny wypoczynek organizowane są rejsy morskie, wycieczki po parkach narodowych, rowerowe lub górskie wyprawy.

Chorwacja jest również niezwykłym skupiskiem zabytków, które dokumentują niezwykłą historię, to również przyjaźni ludzie, fascynujący folklor, piękne i jedyne w swoim rodzaju parki narodowe oraz kilkaset urokliwych wysp i wysepek, doskonale nadających się do spacerowania i zwiedzania, a tym samym do oderwania się od głośnej cywilizacji. Najlepszymi miejscami na spotkanie z historią są: Dubrownik, Pula, Zadar, Split, a jeśli chodzi o wyspy to na pewno warto zobaczyć Wyspę Bol z niezwykłą plażą Złoty Róg oraz Wyspę Hvar i Pag.

Urlop na Chorwacji jest dla wszystkich osób ponieważ jest to kraj zarówno dla amatorów ceniących sobie ciszę, spokój i leniuchowanie, ale też i dla zwolenników głośnej zabawy przy muzyce i tętniącym życiem kurortach. Po całodziennym zwiedzaniu albo szaleństwu wodnemu, można w jednym z wielu nadmorskich malowniczych miasteczek delektować się oryginalnym bałkańskim klimatem albo podziwiać malownicze krajobrazy przy domowym i przepysznym jedzeniu, a do tego skosztować wybornie dobrego wina, rakiji i nalewki wiśniowej, która jest charakterystycznym smakiem Chorwacji, a do tego wszędzie roznosi się zapach lawendy.