Pomysł na wycieczkę

Kiedy planujemy wakacje, coraz częściej myślimy o innych krajach- wraz ze wzrostem zamożności Polaków oraz możliwościami tanich lotów zagraniczne wycieczki po prostu coraz bardziej się opłacają. To, co oferuje Polska w zasadzie każdy już widział, a nowe kraje oferują całkowicie nieznane o tej pory doznania. Czy jednak w takiej sytuacji Polska musi być całkowicie skreślona z urlopowej mapy Polaków? Kiedy dawno nie było się w danym miejscu można zapomnieć o jego prawdziwym uroku. Dobrze pomyślana wycieczka natomiast może sprawić, że wakacje nie tylko będą udane, ale sprawią, że na nowo zaczniemy pozytywnie myśleć o tym, co nasz kraj ma do zaoferowania.

Ciekawa wycieczka w góry

Polskie góry są chyba najbardziej klasycznym wyborem. Właśnie przez to dla wielu osób mogą wydawać się mało atrakcyjne. Nic bardziej mylnego! Dobrze jest poważnie zaplanować wycieczkę tak, by była ona czymś całkowicie nowym. Oczywiście najlepszym wyborem będą Tatry. Jadąc w Tatry należy przede wszystkim pomyśleć o noclegu. W samym sercu Zakopanego nie brakuje hoteli czy hosteli, które oferują bardzo dobre warunki. Jeżeli ktoś chce przeżyć niecodzienne wakacje, powinien o nich zapomnieć! Mała, drewniana chatka będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Nie tylko jest to rozwiązanie tańsze, ale pozwalające na poczucie większego klimatu gór. Domek na wakacje wcale nie musi być umiejscowiony w centrum zakopanego. Większe odległości także wchodzą w grę.

Kiedy już znajdziemy lokum, dobrze jest wyznaczyć sobie kilka tras. Niech to będą szlaki, na których nigdy się nie było oraz takie, które uznawane są za wymagające. Poznawanie nowych miejsc (często bardzo urokliwych) oraz przekraczanie własnych granic może dawać dużo satysfakcji. Po przebyciu długiej drogi zdecydowanie warto jest skorzystać z dobrodziejstw wód termalnych, których w okolicach Zakopanego nie brakuje. Dobrze jest też poznać góralskie tradycje dzięki muzeom oraz prawdziwym karczmom, gdzie nie brakuje ludowych akcentów. Takie wakacje mogą pokazać dużo dobrych rzeczy ludziom, którzy o nich zapomnieli.

Zachęcamy więc do organizowania swojego czasu weekendowego, czy tez po pracy na rodzinne wycieczki po okolicy jak i nie tylko. Ważne jest, aby aktywnie i miło spędzać czas. Propozycje jakie zostały przedstawione powyżej, są tylko i wyłącznie luźną propozycją spędzania czasu – każdy może realizować je indywidualnie. Jeśli masz swoje spostrzeżenia na ten temat śmiało wyraź swoją aprobatę oraz podziel się z naszymi czytelnikami. Każda nowa inspiracja może okazać się dla kogoś idealnym pomysłem na spędzenie czasu poza miastem, czy nawet idealnym pomysłem na spędzenie swojego urlopu, czy czasu wolnego po pracy. Jest to uzależnione od lokalizacji w której na co dzień się znajdujesz.

Jesteśmy ciekawi jak Ty drogi czytelniku organizujesz swój czas wolny – nie koniecznie na podróży 🙂
Podziel się z naszą redakcją swoimi pomysłami na wypad z ukochanym, ukochaną z rodziną czy tylko i wyłącznie ze swoimi dziećmi jako wypad ojca z synem na męską podróż w czasie, czy też na odkrywanie nowych zakątków danego miasta.
Jest to bardzo fajny pomysł na spędzenie wolnego czasu ze swoimi dziećmi – podróże małe i duże kształcą – Pamiętaj o tym.