Tanie podróżowanie z BusRoyal

Bardzo dużo ludzi marzy o tym, aby zwiedzić wszystkie najpiękniejsze zakamarki Polski, jedynym ograniczeniem w realizacji tego celu są środki pieniężne. Należy mieć świadomość, że podróżowanie po Polsce niekoniecznie musi być drogie. Można spokojnie zobaczyć bardzo ciekawe miejsca i jednocześnie nie wydawać większych funduszy. Wystarczy jedynie wybrać interesujący kierunek, spakować do plecaka wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, a następnie ruszyć w podróż. 

Poznanie okolicy

Należy przede wszystkim mieć świadomość, jakie atrakcje znajdują się w najbliższej okolicy. Może to być ciekawe muzeum, albo stary kościół. Na weekendowy spacer doskonałym rozwiązaniem może być również malownicza ścieżka przyrodnicza. Koniecznie powinno się udać do Punktu Informacji Turystycznej w swoim mieście, a następnie uzyskać informacje jakie atrakcje znajdują się w najbliższej okolicy. Środkiem transportu może być wtedy autobus albo rower.

Darmowe noclegi

Nie wszyscy mają świadomość, że istnieją darmowe noclegi, dzięki którym można bardzo dużo zaoszczędzić. Warto zaznajomić się z takim pojęciem jak couchsurfing. Przez odpowiednie strony internetowe można znaleźć osoby mieszkające w różnych częściach kraju, które będą oferowały nocleg w swoim domu zupełnie za darmo. W przypadku, gdy jednak w planowanej do zwiedzenia okolicy nie będzie takich osób, można wcześniej przejrzeć oferty hosteli oraz tanich hoteli, które czasami obniżają ceny nawet o 50%.

Poznanie przewodnika

Wspomniany wcześniej couchsurfing to nie jest tylko i wyłącznie nocowaniem u danej osoby bez ponoszenie kosztów. Użytkownicy bardzo często oferują nawet wspólne spędzanie wolnego czasu, do którego można zaliczyć zwiedzanie. Można w ten sposób zaoszczędzić na przewodniku oraz zobaczyć najciekawsze miejsca w danej okolicy.

Zwiedzanie polskiej natury

Należy pamiętać, że w Polsce wcale nie są potrzebne pieniądze, by poznać atrakcyjne miejsca. W kraju jest mnóstwo miejsc nie skażonych jeszcze przez człowieka, które koniecznie trzeba zobaczyć. 

Zachwycać mogą nie tylko pasma górskie, ale również parki narodowe czy lasy. Nie wszyscy mają oczywiście świadomość, że Polska jest w czołówce europejskiej krajów jeżeli chodzi o powierzchnie terenów zielonych, należy zatem nie tylko je docenić, ale również poznać. Przyrodę można zwiedzić praktycznie za darmo, do większej miejscowości znajdującej się przy planowanym do zwiedzenia lesie wystarczy podjechać autostopem. Z kolei z tej miejscowości autobusem kosztującym kilka złotych za bilet, pod sam las.