Autokarem do Gdyni

Gdynia to jedno z większych miast położonych nad Morzem Bałtyckim. Sprawnie funkcjonuje tam port, który jest w stanie przeładować dziennie tysiące kontenerów. Gdynia to młode miasto, ale bardzo powiązane z Marynarką Wojenną. To przecież tam mieści się Akademia Marynarki Wojennej, a także stocznia Marynarki.

Atrakcje dla turystów

Turyści, którzy chcą odwiedzić to nadmorskie miasto, nie będą narzekać na brak atrakcji. W samym centrum, przy Skwerze Kościuszki, zacumowany jest polski niszczyciel „Błyskawica”, a także żaglowce „Dar Pomorza” i „Dar Młodzieży”. Wszystkie te jednostki pływające otwarte są dla zwiedzających. Będąc w Gdyni, nie możemy zapomnieć o odwiedzeniu Orłowa. To malownicza dzielnica Gdyni, która znajduje się nad samym morzem. Orłowo charakteryzuje się pięknymi klifami, a także drewnianym molo.

W centrum miasta zobaczyć możemy również Gdyńskie Akwarium, w którym można poznać wiele różnych gatunków ryb i płazów z całego świata. Ponadto w przypadku braku pogody Gdynia zaprasza turystów na musicale do Teatru Muzycznego, albo na projekcje do Szkoły Filmowej. Warto wiedzieć, że każdego roku w Gdyni obywa się Festiwal Filmów Fabularnych, na którym nagradzane są najlepsze polskie produkcje. W tym czasie do miasta przyjeżdżają nie tylko znakomici aktorzy, ale przede wszystkim reżyserowie, operatorzy kamer czy scenarzyści.

Dojazd do Gdyni

Do Gdyni dojechać możemy różnymi środkami komunikacji. Jednak najbardziej preferowanym przez turystów rodzajem transportu jest przejazd autokarem do Gdyni. W samym centrum miasta przygotowano kilkanaście stanowisk parkingowych dla autokarów. Dodatkowo miasto stale rozwija swoją komunikację miejską, dzięki której możemy przemieszczać się po całej Gdyni. Wybór autokaru to również najbardziej opłacalna forma w przypadku zorganizowanych wycieczek. Mamy wtedy również możliwość odwiedzenia pobliskich miast, takich jak Gdańsk, Sopot, albo Władysławowo. Co więcej, Gdynię dzieli tylko 25 minut od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.