Autokarem do Francji – 4 sposoby na udaną podróż

Oczami wyobraźni widzisz już fioletową roślinność Prowansji albo spacery przy strzelistej Wieży Eiffla. Niemalże czujesz gorzki smak kawy pitej nad Sekwaną i gwar rozmów z francuskim akcentem. Ale od tej magicznej wizji dzieli Cię niemalże 2000 km i około 20 godzin podróży autokarem do Francji. Chcesz dowiedzieć się, jak sprawić, aby droga przebiegła bezproblemowo i żebyś miał siłę na zwiedzanie po dotarciu na miejsce? Poznaj 4 skuteczne sposoby na udaną podróż.

Zaopatrz się w poduszkę podróżną

Poduszka podróżna to bardzo ważny gadżet, który znacznie poprawi Twoje samopoczucie podczas jazdy autokarem do Francji. Specjalny kształt zapewni stabilizację kręgów szyjnych i sprawi, że nawet po kilkugodzinnej drzemce obudzisz się bez żadnych bólów w karku. Właściwe ułożenie kręgów oraz kręgosłupa to podstawowa rzecz, o której nie możemy zapomnieć podczas tak długich podróży. Nie ma nic gorszego niż obolała szyja przy każdym ruchu głowy!

Zabierz dużo wody i zdrowego jedzenia

Kolejną niezbędną rzeczą jest pożywienie. Będziesz w drodze naprawdę długo, a w autokarach często bywa bardzo gorąco, dlatego nie oszczędzaj na wodzie. Najlepiej zabierz ze sobą kilka litrów niegazowanej wody albo termos z ulubioną herbatą. Nie zapomnij też o jedzeniu – dobrze sprawdzą się lekkie kanapki, na przykład z ciemnego pieczywa. Im bardziej lekkostrawne jedzenie, tym przyjemniejsza podróż.

Przygotuj podróżną kosmetyczkę

Podczas trasy, która trwa całą dobę, ciężko wziąć prysznic albo gorącą kąpiel. Ale kierowcy zazwyczaj organizują postoje na stacjach, które możesz wykorzystać na szybkie odświeżenie twarzy i wyszczotkowanie zębów. Dlatego warto zabrać ze sobą niedużą kosmetyczkę, do której włożysz wszystkie rzeczy pierwszej potrzeby, takie jak nawilżane chusteczki czy pasta do zębów. Odrobina świeżości w odczuwalny sposób zwiększy komfort podróży.

Wybierz dobrą książkę i film

Nic tak nie przyspiesza podróży jak świetna książka lub wciągający film. Jeśli podczas Twojej podróży autokarem do Francji zacznie Ci się nudzić i nie znajdziesz za oknem żadnych pięknych widoków do podziwiania, to odpowiednia lektura natychmiast przeniesie Cię w inne, lepsze miejsce. Odwiedź kilka księgarni przed wyprawą i wybierz pozycje, które będą naprawdę ciekawe. Może jakaś książka lub film z miejscem akcji we Francji?